تبلیغات
اندکی صبر سحر نزدیک است... - آتش زدن خیمه ‏ها (9)
 
اندکی صبر سحر نزدیک است...
گویند کریم است و گنه می بخشد......گیرم که ببخشد زخجالت چه کنم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ahmad motaleby
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
صلوات برای سلامتی وتعجیل در فرج آقا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)آتش زدن خیمه ‏ها (9)


 

تاریخ شهادت

تعداد زخم‌هاى امام علیه‏السلام

پس از شهادت

غارت خیام

حمیده دختر مسلم

آتش زدن خیمه‏ها

درخواست جایزه

اوج بیدادگرى

حدیث جمّال

تاریخ شهادت

امام حسین علیه‏السلام در روز جمعه دهم محرم سال 61 هجرى بعد از نماز ظهر به شهادت رسید و در آن هنگام از سن مباركش 56 سال و چند ماه گذشته بود.(1)

بلاذرى نقل كرده است كه: شهادت آن حضرت روز شنبه بوده است مصادف با عاشورا، و گفته شده كه روز جمعه بوده است.(2)

و ابن شهر آشوب نیز روز شنبه دهم محرم را روز شهادت آن بزرگوار نقل نموده، سپس مى‏گوید: گفته شده است كه روز جمعه بعد از نماز ظهر بوده، و گفته شده كه روز دوشنبه بوده است.(3)

 

 

ابن شهر آشوب مى‏گوید: كمان آن حضرت و متعلقاتش را دحیل بن خثیمه جعفى بن شبیب حضرمى و جریر بن مسعود و ثعلبة بن اسود اوسى برداشتند، و انگشتر آن حضرت را بجدل بن سلیم كلبى برداشت و انگشت آن حضرت را با انگشتر قطع نمود! و این انگشتر غیر از آن انگشترى است كه از ذخائر نبوت است زیرا آن را امام حسین علیه‏السلام آن طورى كه شیخ صدوق از محمد بن مسلم نقل كرده است در دست حضرت على بن الحسین علیه‏السلام نمود.


تعداد زخم‌هاى امام علیه‏السلام

روایت شده است كه در پیراهن آن بزرگوار یكصد و چند نشانه از تیر و نیزه و شمشیر مشاهده شد، و از امام صادق علیه‏السلام نقل شده كه: بر بدن امام حسین علیه‏السلام جاى سى و سه زخم نیزه و سى و چهار زخم شمشیر پیدا كردند.(4)


پس از شهادت

گفته‏اند: پس از شهادت امام علیه‏السلام، سپاه دشمن براى به یغما بردن لباس‌هاى امام از یكدیگر سبقت گرفتند.

طبرى از ابو مخنف نقل كرده است كه: لباس‌هاى امام را از بدن مباركش بیرون آوردند! سراویل آن حضرت را بحر بن كعب تمیمى گرفت! (در الملهوف روایت نموده كه او زمین‌گیر و پاهاى او خشك شد و از حركت ماند)، و پیراهن او را اسحاق بن حیاة حضرمى برداشت و پوشید (پس موى او ریخت و پیسى گرفت)، و عمامه آن بزرگوار را احبش بن مرثد و یا جابر بن یزید بر سر بست (و دیوانه شد)، و برنس آن حضرت را كه از خز بود مالك بن بشیر كندى به یغما برد و چون همسرش از این جریان آگاه یافت بین ایشان نزاع در گرفت (او نیز فقیر و مستمند باقیمانده عمرش ار زندگى كرد)، و زره «بترأ» آن بزرگوار را عمر بن سعد برداشت! و چون مختار او را كشت آن زره را به قاتل او ابى عمره واگذار نمود. و زره دیگر آن حضرت را مالك بن نمیر گرفت و پوشید (و مجنون گردید)، قطیفه آن بزرگوار را قیس بن اشعث برداشت كه از جنس خز بود و پس از آن او را قیس قطیفه نامیدند (و خوارزمى نقل كرده است او به مرض جذام گرفتار شد و افراد خانواده‏اش از او كناره مى‏گرفتند و او را در مزبله انداختند تا این كه مرد و سگ‌ها گوشت بدن او را قبل از مرگ خوردند). و كفش آن حضرت را مردى از قبیله بنى اود برداشت كه او را اسود مى‏گفتند، و شمشیر او را مردى از قبیله بنى نهشل گرفت و پس از آن به دست حبیب بن بدیل افتاد، و در الملهوف آمده كه این شمشیر به غارت رفته غیر از ذوالفقار است كه آن از ذخائر نبوت و امامت است.

ابن شهر آشوب مى‏گوید: كمان آن حضرت و متعلقاتش را دحیل بن خثیمه جعفى بن شبیب حضرمى و جریر بن مسعود و ثعلبة بن اسود اوسى برداشتند، و انگشتر آن حضرت را - آنگونه كه در اكثر مقاتل آمده است - بجدل بن سلیم كلبى برداشت و انگشت آن حضرت را با انگشتر قطع نمود! و این انگشتر غیر از آن انگشترى است كه از ذخائر نبوت است زیرا آن را امام حسین علیه‏السلام آن طورى كه شیخ صدوق از محمد بن مسلم نقل كرده است در دست حضرت على بن الحسین علیه‏السلام نمود.

محمد بن مسلم مى‏گوید: از امام صادق علیه‏السلام درباره خاتم امام حسین علیه‏السلام سؤال نمودم كه بعد از ایشان به دست چه كسى رسید؟ و به امام عرض كردم كه گویا انگشتر آن بزرگوار را دشمن برده است.

فرمود: چنین نیست كه مى‏گویند، به درستى كه حسین علیه‏السلام به فرزندش على بن الحسین وصیت نمود و خاتم خود را در انگشت او نمود و امر را به او واگذار كرد.(5)

ابن زائده مى‏گوید: دیگر شهدا و اصحاب و اهل‌بیت آن بزرگوار را نیز سپاه كوفه عریان نموده و لباسشان را به یغما بردند!(6)


غارت خیام

دشمن در غارت خیمه‏هاى حسینى بر یكدیگر سبقت مى‏گرفتند به گونه‏اى كه چادر از سر زنان مى‏كشیدند، دختران آل رسول از سراپرده خود بیرون آمده و همه مى‏گریستند و از فراق عزیزان و بزرگان خویش شیون مى‏كردند.

حمیدبن مسلم روایت كرده است كه: زنى را دیدم از قبیله بنى بكر بن وائل با شوهرش در سپاه عمر بن سعد بود و هنگامى كه دید آن گروه بر زنان حسین و خیام آنها یورش برده و غارت مى‏كنند، شمشیرى به دست گرفت و به سوى خیام آمده قبیله خود را صدا زد و گفت: اى آل بكر بن وائل! آیا دختران رسول خدا را تاراج مى‏كنند؟ «لا حكم الا لله، یا لثارات رسول الله»؛ «هیچ فرمانى جز فرمان خداوند نیست، به خونخواهى رسول خدا برخیزید»، شوهرش او را گرفت و به جاى خود بازگرداند.

عمر بن سعد به جهت امتثال فرمان ابن زیاد، در میان اصحابش فریاد برداشت: «كیست كه دواطلب باشد و بر پیكر حسین اسب بتازد تا سینه و پشت او را زیر سم اسب‌ها لگدمال نماید؟!» شمر مبادرت نمود! و اسب بر بدن مطهر امام تاخت! و ده نفر دیگر از سپاه كوفه اجابت كردند كه نام‌هاى آنها عبارت است از: اسحاق بن حویه، اخنس بن مرثد، حكیم بن طفیل، عمرو بن صبیح، رجأ بن منقذ، سالم بن خثیمه جعفى،  واحد بن ناعم، صالح بن وهب، هانى بن ثبیت، اسید بن مالك. (لعنة الله علیهم )

رواى گفت: سپاهیان عمر بن سعد زنان را از خیمه‏ها بیرون نموده و آتش در آن افكندند، كه زنان به بیرون دویدند در حالى كه جامه‏هایشان ربوده سر و پاى آنها برهنه بود!(7) آنگاه یك مرد پستى از سپاه دشمن به ام‏اكلثوم یورش برد و گوشواره او را به در آورد! و آن خبیث در حالى كه مى‏گریست متوجه فاطمه بنت الحسین گردید و خلخال از پایش كشید!

دختر امام حسین علیه‏السلام با تعجب به او گفت: چرا گریه مى‏كنى؟!!

او در پاسخ گفت: چگونه نگریم در حالى كه اموال دختر رسول خدا را غارت مى‏كنم!

فاطمه بنت الحسین چون این عطوفت را دید به او گفت: پس چنین مكن!

آن مرد گفت: هراس دارم دیگرى آن را بردارد!(8)

پس آنچه در خیام از اموال و امتعه بود به یغما بردند. شمر قطعه طلائى را در خیام یافت و آن را به دخترش داد تا براى خود زیورى بسازد! آن طلا را نزد طلا ساز برد و چون آن طلا را در آتش گذاشت از بین رفت!(9)

حمید بن مسلم مى‏گوید: به خدا سوگند من دیدم كه سپاهیان ابن سعد كه به خیمه‏ها یورش برده بودند بر سر تصاحب جامه‏هاى زنان با آنها نزاع مى‏كردند تا این كه مغلوب شده و جامه آنها را مى‏بردند.

شمر با گروهى از پیاده نظام به خیمه على بن الحسین علیه‏السلام آمدند و او بر فراش خود خوابیده و به شدت بیمار بود، همراهان شمر به او گفتند كه: این بیمار را به قتل نمى‌رسانى؟

حمید بن مسلم مى‏گوید: من گفتم: سبحان الله! آیا نوجوانان(10) هم كشته مى‏شوند؟ این كودك است و بیمارى او را بس است؛ پس من اصرار نمودم تا این كه آنها را از كشتن او باز داشتم.(11)

شمر گفت: ابن زیاد مرا امر كرده است كه فرزندان حسین را به قتل برسانم ولى عمر بن سعد در جلوگیرى از كشتن او مبالغه كرد؛ خصوصا چون زینب دختر امیرالمؤمنین از قصد شمر مطلع شد آمد و گفت: او هرگز كشته نشود تا من كشته نشوم، آنگاه دست از او كشیدند.(12)

فاطمه بنت الحسین علیه‏السلام مى‏گوید: مردى را دیدم كه زنان را با سر نیزه خود تعقیب مى‏كرد، بعضى از آنان به بعضى پناه مى‏بردند! و جامه‏ها و زیور آنان را ربوده بودند! اما آن مرد چون مرا دید آهنگ من نمود، گریختم! او مرا دنبال نمود و با نیزه بر من حمله كرد كه من بر صورت خود افتاده و بیهوش شدم! و چون به هوش آمدم عمه‏ام ام كلثوم را دیدم كه بر بالین من نشسته و گریه مى‏كند.(13)


حمیده دختر مسلم

حضرت مسلم بن عقیل را دخترى بود كه یازده سال داشت و نام او حمیده و مادرش ام‏كلثوم دختر على بن ابى طالب علیه‏السلام است، و بعضى نام او را عاتكه و مادر او را رقیه دختر على‌بن ابى طالب علیه‏السلام گفته‏اند، و عمرش هفت سال بود، و در روز عاشورا چون لشكر به خیمه‏ها هجوم بردند به شهادت رسید!(14)


آتش زدن خیمه‏ها

در این هنگام دشمن براى سوزاندن خمیه‏هاى اهل‌بیت علیهم ‏السلام اقدام نمود در حالى كه زنان و فرزندان در خیام بودند، پس شعله‌هایى از آتش آوردند در حالى كه یكى از آنها فریاد مى‏زد: «احرقوا بیوت الظالمین!!»؛ «سراپرده ظالمین را بسوزانید!!» و ایشان آتش در خیمه‏ها افكندند! دختران رسول خدا از خیمه‏ها خارج شده و مى‏گریختند در حالى كه آتش آنها را از پشت سر تعقیب مى‏كرد! بعضى از كودكان یتیم دامن عمه را گرفته تا از آتش محفوظ بمانند و از ظلم دشمنان در امان باشند، و بعضى در بیابان متوارى و برخى به آن ستمگرانى كه دل‌هایشان خالى از مهربانى و عطوفت بود استغاثه مى‏كردند.

دشمن در غارت خیمه‏هاى حسینى بر یكدیگر سبقت مى‏گرفتند به گونه‏اى كه چادر از سر زنان مى‏كشیدند، دختران آل رسول از سراپرده خود بیرون آمده و همه مى‏گریستند و از فراق عزیزان و بزرگان خویش شیون مى‏كردند.

امام سجاد علیه‏السلام در طول حیاتش بعد از شهادت امام حسین علیه‏السلام هرگاه خاطره‏هاى تلخ روز عاشورا را به یاد مى‏آورد با اشك و اندوه فراوان مى‏فرمود: به خدا سوگند هیچ گاه به عمه‏ها و خواهرانم نظر نمى‌كنم جز این كه بغض گلویم را مى‏گیرد و یاد مى‏كنم آن لحظات را كه آنها از خیمه‏اى به خیمه دیگر مى‏گریختند و منادى سپاه كوفه فریاد مى‏زد كه: خیمه‏هاى این ستمگران را بسوزانید!(15)

حمیدبن مسلم مى‏گوید: عمر بن سعد نزدیك خیمه‏هاى امام آمد، زنان برخاسته و رو در روى او فریاد بر آوردند و گریستند، پس او به اصحابش گفت: كسى حق ندارد كه در خیمه‏هاى این زنان در آید و متعرض این جوان مریض (امام سجاد) شود. زنان از او خواستند تا لباس‌هاى غارت شده آنان را به ایشان باز گرداند تا خود را بپوشانند، عمر بن سعد گفت: كسى كه از متاع این زنان چیزى برداشته بازگرداند؛ به خدا سوگند احدى از آن گروه چیزى را باز پس نداد، پس عمر بن سعد گروهى را به خیمه و سراپرده زنان گماشت و دستور داد آنها را نگهدارى كنند تا كسى از خیمه‏ها خارج نگردد و آنان را آزار ندهند، آنگاه عمر بن سعد به چادر خود بازگشت.(16)

مؤلف كتاب «معالى السبطین» نقل كرده است كه: شامگاه روز عاشورا دو طفل در اثر دهشت و تشنگى جان سپردند، و چون زینب كبرى براى جمع عیال و اطفال جستجو مى‏كرد آن دو طفل را نیافت تا این كه آنها را در حالى كه دست در گردن یكدیگر داشتند پیدا كرد كه آنها از دنیا رفته بودند.(17)


درخواست جایزه

پس سنان بن انس بر در خیمه عمر بن سعد آمد و با صداى بلند فریاد زد:

 انا قتلت الملك المحجبا

اوقر ركابى فضًْ و ذهبا

و خیرهم اذ ینسبون نسبا

 قتلت خیر الناس امّاً و ابا

    

و خیرهم فى قومهم مركبا(18)

عمر بن سعد گفت: گواهى مى‏دهم كه تو دیونه‏اى! و هرگز عاقل نبوده‏اى! بعد دستور داد او را به درون خیمه آورند، و چون سنان بن انس وارد خیمه شد با چوبدستى خود بر او چند ضربه نواخت و گفت: اى احمق! این چنین سخن مى‏گویى؟! به خدا سوگند اگر ابن زیاد از تو بشنود گردن تو را خواهد زد!!(19)


اوج بیدادگرى

آنگاه عمر بن سعد به جهت امتثال فرمان ابن زیاد، در میان اصحابش فریاد برداشت: «من ینتدب للحسین؟!»؛ «كیست كه دواطلب باشد و بر پیكر حسین اسب بتازد تا سینه و پشت او را زیر سم اسب‌ها لگدمال نماید؟!»

شمر مبادرت نمود! و اسب بر بدن مطهر امام تاخت!(20) و ده نفر دیگر از سپاه كوفه اجابت كردند كه نام‌هاى آنها عبارت است از:

اسحاق بن حویه، اخنس بن مرثد، حكیم بن طفیل، عمرو بن صبیح، رجأ بن منقذ، سالم بن خثیمه جعفى،  واحد بن ناعم، صالح بن وهب، هانى بن ثبیت، اسید بن مالك. (لعنة الله علیهم )

آنان با اسب بر بدن امام تاختند به گونه‏اى كه سینه مبارك آن بزرگوار را در هم كوبیدند. پس این ده نفر آمدند و در برابر ابن زیاد ایستاده و جایزه طلب كردند، ابن زیاد گفت: شما كیستید؟ اسید بن مالك - یكى از اینان لعنهم الله - گفت:

نحن رضضنا الصدر بعد الظهر     بكل یعبوبٍ شدید الاسر(21)

عبیدالله فرمان داد تا جایزه ناچیزى به آنها دادند!!(22)

امام سجاد علیه‏السلام در طول حیاتش بعد از شهادت امام حسین علیه‏السلام هرگاه خاطره‏هاى تلخ روز عاشورا را به یاد مى‏آورد با اشك و اندوه فراوان مى‏فرمود: به خدا سوگند هیچ گاه به عمه‏ها و خواهرانم نظر نمى‌كنم جز این كه بغض گلویم را مى‏گیرد و یاد مى‏كنم آن لحظات را كه آنها از خیمه‏اى به خیمه دیگر مى‏گریختند و منادى سپاه كوفه فریاد مى‏زد كه: خیمه‏هاى این ستمگران را بسوزانید!

همچنین نقل شده است كه آنها سینه و كمر امام حسین علیه‏السلام را زیر لگد اسب‌ها كوبیدند.(23)


حدیث جمّال

چون امام علیه‏السلام به شهادت رسید ساربان آمد و بدن آن بزرگوار را بدون سر یافت، دست برد تا كمربند حضرت را بردارد، آن بزرگوار دست خود را آورد و كمربند را گرفت، پس جمّال، دست آن حضرت را قطع كرد، و سپس مجدداً خواست كه كمربند را باز كند، امام علیه‏السلام با دست چپ كمربند را گرفت، جمّال دست چپ آن حضرت را نیز قطع كرد.(24)


پی‌نوشت‌ها:

1- مقاتل الطالبیین، 78.

2- انساب الاشراف، 3/187.

3- مناقب ابن شهر آشوب، 4/77.

4- الملهوفف 54 / انساب الاشراف، 3/203.

5- الامام الحسین و اصحابه، 361.

6- بحار الانوار، 45/179.

7- الملهوفف 55.

8- امالى شیخ صدوق، مجلس 31، حدیث 2.

9- حیاة الامام حسین، 3/301.

10- گرچه امام سجاد علیه‏السلام در آن هنگام 23 ساله بود ولى این تعبیر حمید بن مسلم براى جلوگیرى از قتل امام بوده است، چه آن كه از مقررات جنگ‌هاى صدر اسلام این بود كه كودكان را نمى‌كشتند.

11- ارشاد شیخ مفید، 2/112.

12- مقتل الحسین مقرم، 301.

13- مقتل الحسین مقرم ،300.

14- معالى السبطن، 1/266.

15- حیاة الامام الحسین، 3/298.

16- ارشاد شیخ مفید، 2/113.

17- وسیلة الدارین، 297.

18- «شترم را از سیم و زر سنگین بار كن! كه من پادشاه با فرّ و شكوهى راكشتم؛ بهترین مردم را از نظر پدر و مادر كشتم! و بهترین آنها از نظر نژاد و نسب؛ و والاترین آنها در میان قبیله خود!»

19- انساب الاشراف، 3/205.

20- حیاة الامام الحسین، 3/303.

21- «ما سینه حسین را در هم كوبیدیم بعد از آن كه پشت او را لگدمال كردیم، با اسبان قوى هیكل و تیز تاز»

22- الملهوف، 56.

23- الامام الحسین و اصحابه، 367.

24- اثبات الهداة، 2/588.

منبع:قصّه كربلا- به ضمیمه قصّه انتقام،

نوع مطلب : محرم وعاشورا، 
برچسب ها : آتش زدن خیمه ‏ها (9)،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 11 مهر 1397 12:08 ق.ظ

You made the point.
we choice free trial of cialis cialis sans ordonnance generic for cialis venta cialis en espaa cialis side effects dangers when will generic cialis be available cialis 5 mg buy where do you buy cialis how does cialis work cialis 30 day trial coupon
دوشنبه 9 مهر 1397 12:00 ق.ظ

Amazing posts. With thanks!
generic cialis 20mg uk cialis herbs tadalafil 5mg cialis reviews trusted tabled cialis softabs only now cialis for sale in us generic cialis pro cialis uk cialis 20mg prix en pharmacie buy cialis online
یکشنبه 1 مهر 1397 03:59 ق.ظ

You have made the point!
canadian pharmacies that are legit canada medications buy canadian viagra online pharmacies legitimate canada rx prescriptions from canada without drugstore online shopping canadian medications northwestpharmacy trust pharmacy canadian
چهارشنبه 28 شهریور 1397 12:53 ق.ظ

Cheers. Loads of stuff.

cialis mit grapefruitsaft cialis pills in singapore cialis daily new zealand sublingual cialis online non 5 mg cialis generici cialis pas cher paris low cost cialis 20mg cialis price thailand buy original cialis cialis usa cost
چهارشنبه 14 شهریور 1397 08:01 ق.ظ

Regards, Loads of forum posts.

legitimate canadian mail order pharmacies drugstore online reviews best canadian mail order pharmacies canada online pharmacies medication canadian prescriptions online global pharmacy canada buy viagra 25mg canadian pharmaceuticals reviews canadian pharmacy pharmacy canada 24
سه شنبه 13 شهریور 1397 11:31 ق.ظ

Really quite a lot of fantastic tips.
order cheap viagra online safe buy viagra online online viagra uk buying viagra on line online pharmacy order how much is viagra sildenafil online pharmacy buy viagra sample viagra online rx pharmacy buy online
دوشنبه 22 مرداد 1397 10:20 ب.ظ

Fantastic material. Regards!
enter site 20 mg cialis cost only now cialis for sale in us brand cialis nl viagra vs cialis cialis generico milano order a sample of cialis buy original cialis cialis therapie cialis online napol cialis daily reviews
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 07:09 ب.ظ
Whoa! This blog looks exactly like my old one! It's on a entirely different subject
but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors!
شنبه 8 اردیبهشت 1397 12:41 ق.ظ

Nicely put. Cheers.
if a woman takes a mans cialis cialis online holland cialis for bph how to buy cialis online usa prices on cialis 10 mg precios de cialis generico best generic drugs cialis safe site to buy cialis online we recommend cheapest cialis american pharmacy cialis
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 10:25 ب.ظ

Kudos, Fantastic stuff.
buy cheap viagra generic online buy viagra alternative can you buy viagra online pharmacy buy online viagra uk buy online viagra online usa buy genuine viagra online viagra generic levitra online pharmacy viagra where can u buy viagra can i buy viagra online
شنبه 18 فروردین 1397 11:59 ق.ظ

Helpful advice. Cheers.
prix de cialis venta de cialis canada the best site cialis tablets acheter cialis meilleur pri buy cheap cialis in uk cialis 30 day sample cialis 5 mg para diabeticos cialis pills in singapore cialis diario compra costo in farmacia cialis
پنجشنبه 16 آذر 1396 08:27 ب.ظ
Hi, all the time i used to check website posts here in the early hours in the dawn, as i love to find out more and more.
جمعه 28 مهر 1396 11:04 ب.ظ
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A theme like yours with a few simple adjustements would really
make my blog shine. Please let me know where you got your design. Cheers
سه شنبه 28 شهریور 1396 01:18 ق.ظ
Magnificent goods from you, man. I have bear in mind your stuff prior to and you are simply extremely
fantastic. I really like what you've received right here, certainly like what you're stating and the way in which wherein you are saying
it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
I can not wait to read much more from you. That is actually a great site.
شنبه 18 شهریور 1396 01:47 ق.ظ
Thanks designed for sharing such a nice thinking, piece of writing is fastidious,
thats why i have read it completely
دوشنبه 30 مرداد 1396 07:23 ب.ظ
Thanks for the good writeup. It in reality was a amusement account
it. Glance complicated to far added agreeable from you!
By the way, how can we be in contact?
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:55 ق.ظ
Heya i'm for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out much.
I hope to give something back and help others
like you aided me.
دوشنبه 19 تیر 1396 04:32 ب.ظ
Everything is very open with a clear explanation of the issues.

It was really informative. Your site is very useful.
Thanks for sharing!
جمعه 25 آذر 1390 03:05 ب.ظ
salam
doosetoon daram
شنبه 2 مهر 1390 02:08 ق.ظ
سلام گلم.نظر منم با نظر فاطیما جان یکی هست.
جمعه 10 اردیبهشت 1389 12:08 ق.ظ
سلام. دوست عزیزم خوشحالم كه وبلاگی پربار دارید. از طرف سایت لینك نگار دات كام مزاحمتون میشم. تو این سایت سیستمی كاملا هوشمند طراحی كردیم كه با توجه به پارامترهای كاملا عادلانه كه از گوگل دریافت می كند تعداد بازدید شما را دریافت كرده و در گوگل و موترهای جستجوی دیگه مثل یاهو ثبت می كنه. بنابراین هم مطالبتان در سایت ثبت می شود و هم در گوگل ایندكس میشود و هم اینكه تو كلی وبلاگ دیگه هم به نمایش در میاد حسن این كارم اینه كه بازدیدتون بیشتر می شه و می تونین سایت پربازدهی رو مدیریت كنید. برای ورود به جمع ما كافیه ثبت نام كنید و كد لینك باكس رو تو قالبتون قرار بدبد و بعدش لینكهاتون رو ثبت كنید.فقط قبل از ارسال لینك قوانین رو مطالعه بكنید.. اگر به مشكل برخوردین با ای دی ما تماس بگیرین تا كمكتون كنیم.
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 08:54 ب.ظ
سلام دوست عزیز
وبلاگ خیلی زیبایی داری

اما نمیخوای زحماتت رو به همه نشون بدی ؟
یا آمارتو یک روزه چد برابر کنی ؟؟
یا اگه محصولی رو برای فروش داری یک روزه بفروش برسونی ؟؟

و یا درآمدی بالایی داشته باشی ؟؟ اونم از همون روز اول !!!!

با برنامه ارسال نظر گروهی خودکـــــــــــار به میهن بلاگ و بلاگفا , بلاگ اسکای در کمتر از 2 ساعت پیام و یا محصول مورد نظر خود را به تمامی وبلاگ های بلاگفا و میهن بلاگ , بلاگ اسکای ارسال کن

برخلاف تمامی اسپمرها و برنامه های ارسال نظر گروهی به بلاگفا و میهن بلاگ , بلاگ اسکای که باید کد امنیتی بخش نظرات رو دستی خودت وارد کنی تونستیم با طراحی الگوریتمی پیچیده برنامه ای بنویسیم که کد امنیتی در قسمت درج نظرات وبلاگ را تشخیص داده و به صورت خودکار پیام و یا تبلیغ شما را به بیش از 10 میلیون وبلاگ در کمتر از 2 ساعت ارسال کند

ارسال پیام و یا تبلیغ (محصول) خود به بیش از 10 میلیون وبلاگ ایرانی در مدت 1 ساعت

کسب درآمد باور نکردنی روزانه تا 200 هزار تومان

آدرس سایت جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر
WWW.Spamer.NET.TF
با سپاس
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 05:34 ب.ظ
سلام دوست عزیز
وبلاگتو دیدم خوشم آمد حیف این زحمات و استعداد شما هدر بره و با این آمار کم
دوست من شما که زحمت این کارو میکشید برای افزایش آمار لینک باکس ما استفاده کنید
ابتدا کد باکس ما را در وب خود قرار دهید و سپس لینک ارسال کنید
تا از افزایش آمار بالای برخوردار شوید
موفق باشید
دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 12:56 ب.ظ
سلام سایت جالبی دارید به سایت ما هم سر بزنید ما منتظر شما هستیم به دوستان خود هم بگویید :)
شنبه 4 اردیبهشت 1389 09:16 ق.ظ
سلام
وبلاگ قشنگیه
یه سری به ما بزن
اگه قابل دونستی مارو لینک کن خوشحال میشیم
التماس دعا
جمعه 3 اردیبهشت 1389 05:57 ب.ظ
:::::::::::::: لینک باکس شهر :::::::::::::
سلام دوست من
سی تی بـاکس با 20000+ بازدید در روز افتخار دارد لینک وبلاگ یا وبسایت شما را ثبت نماید تا درصدها سایت و وبلاگ مختلف به نمایش درآید و رتبه سایت شما در موتور های جستجو افزایش یابد .
مراحل ثبت لینک شما در لینک باکس :
1- ابتدا کد لینک باکس را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید .
2- عنوان لینک را به همراه آدرس وبسایت یا وبلاگ خود از طریق فرم زیر لینک باکس ارسال کنید .
با تشکر
چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 02:13 ب.ظ
سلام و خسته نباشید ، در مورد تبادل لینک مزاحم شدم - اگر مایل هستید لینک منو با عنوان عمومی در وبلاگ خود لینک کنید و به من اطلاع بدین که شما رو لینک کنم ، تشکر http://Tzz.IR/
سه شنبه 31 فروردین 1389 12:26 ب.ظ
سلام
میخوای یک ساعته فروشت 1000 برابر بشه
بدون هیچ زحمتی محصولات مورد نظرتو بفروشی ؟
یا اینکه یک شبه پولدار شی؟

با برنامه ارسال نظر گروهی خودکـــــــــــار به میهن بلاگ و بلاگفا و بلاگ اسکای در مدت 3 ساعت پیام و یا محصول مورد نظر خود را به تمامی وبلاگ های بلاگفا و میهن بلاگ ارسال کن

برخلاف تمامی اسپمرها و برنامه های ارسال نظر گروهی به بلاگفا و میهن بلاگ که باید کد امنیتی بخش نظرات رو دستی خودت وارد کنی تونستیم با طراحی الگوریتمی پیچیده برنامه ای بنویسیم که کد امنیتی در قسمت درج نظرات وبلاگ را تشخیص داده و به صورت خودکار پیام و یا تبلیغ شما را به بیش از 10 میلیون وبلاگ در کمتر از 1 ساعت ارسال کند

ارسال پیام و یا تبلیغ (محصول) خود به بیش از 10 میلیون وبلاگ ایرانی در مدت 3 ساعت

پیکیج کسب درآمد = اسپمر خودکار + کتابجه آموزش کسب درآمد فقط 15000 تومان
10% تخفیف ویژه = قیمت : 13000 تومان
آدرس سایت جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر :
WWW.SPamer.NET.TF
سه شنبه 31 فروردین 1389 12:09 ب.ظ
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که شما تمایل به تبادل لینک با سایت طلوع فردا دارین اگر تمایل داشتین ما میتونیم یا لینک شما رو داخل سایت قرار بدیم یا این که یک تبلیغ رایگان بهتون بدیم منتظر خبر شما هستیم
www.toloefarda.com
mail:bmt_pl@yahoo.com
tell:09361404153
یکشنبه 29 فروردین 1389 11:40 ب.ظ
سلام داداش.وبلاگ جالبی داری.میخواستم یه سایت توپ عکس بهت معرفی کنم.اسمش تک تو پیکس هستش.آدرسشم برات گذاشتم که امیدوارم خوشت بیاد.فعلا.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی