ما از لحاظ قرآن و احادیث اسلامی اعتراف می‌كنیم كه خداوند به ابراهیم وعده داد كه به نسل او سرزمین مقدس را اعطا كند و ما منكر این نیستیم اما وقتی به قرآن، عهد قدیم و وقایع تاریخی مراجعه می‌كنیم، می‌بینیم كه خداوند به نسل ابراهیم وعده سرزمین مقدس را وعده داد و بخش بزرگی از اعراب از نسل ابراهیم علیه السلام هستند.
دبیركل حزب‌الله لبنان با ستایش از موضعگیری جمهوری اسلامی ایران در قبال مسئله فلسطین تاكید كرد: هركسی كه به خارج كردن ایران از عرصه حمایت از ملت‌های مقاوم منطقه و مسئله فلسطین دل بسته است، در توهم به سر می‌برد.

به گزارش "تابناک"، سید حسن نصرالله كه به مناسب روز جهانی قدس با حضور گسترده مردم در مجتمع سید‌الشهدا در ناحیه جنوبی بیروت از طریق ویدئو كنفرانس سخن می‌گفت، درباره حمایت ایران از مسئله فلسطین و مقاومت در منطقه اظهار داشت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این كشور به خاطر حمایت از آرمان‌های امت اسلامی مورد حمله قرار گرفت.

در مشروح این سخنرانی که در فارس منتشر شده آمده است: چرا ایران با جنگ و محاصره مواجه شد؟ چرا زمان شاه همه كشورها با ایران دوست بودند؟ زیرا ایران روابطش را بعد از انقلاب با اسرائیل قطع كرده و با صراحت از حق ملت فلسطین و مقاومت آنها دفاع كرده و امام خمینی(ره) نیز به وضوح گفت كه اسرائیل غده‌ای سرطانی است و باید محو شود. محمود احمدی‌نژاد سخن جدیدی نگفته بلكه اظهاراتش بازگشت به سخنان امام خمینی(ره) است.

دبیركل حزب‌الله لبنان تنها گناه ایران را حمایت از جنبش‌های مقاومت دانست و تصریح كرد: ایران اكنون نیز با بیشترین حملات از طرف برخی كشورها و رسانه‌های عربی مواجه است. گناه واقعی ایران، حمایت از مقاومت و آرمان‌های اسلامی و عربی است. اگر ایران همین لحظه بگوید من از مقاومت فلسطین و لبنان دست برداشتم، همه به سمت آن می‌روند و ایران بهای حمایت خود از مستضعفان را می‌پردازند، آنها در جنگ علیه ایران شكست خوردند و همچنین در جنگ علیه لبنان و علیه غزه نیز با شكست روبرو شدند و ما به وابستگی به این محور كه هرگز شكست نخورده‌ است، افتخار می‌كنیم.

سیدحسن نصرالله با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: ملت ایران امروز به خیابان‌ها آمدند و به همه دنیایی كه منتظر شكست و فروپاشی نظام بودند، گفتند كه ما با فلسطین، غزه و مقاومت هستیم و از كسی كه می‌گوید اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود، حمایت می‌كنیم.

دبیركل حزب الله لبنان گفت: من ایران و رهبر فرزانه، حكیم، شجاع و ملت و مسئولان این كشور را خوب می‌شناسم و به شما تاكید می‌كنم كه امكان ندارد كه ایران از حمایت ملت‌های منطقه و جنبش‌های مقاومت در منطقه دست بردارد. موضوع فلسطین و قدس برای آنها به مثابه دینشان است.

سیدحسن نصرالله تاكید كرد، هركسی كه بر خارج شدن ایران از این عرصه دل بببند و بدان تكیه ‌كند، درخیال و توهم به سرمی‌برد. من امروز از طرف تمامی مجاهدان، مبارزان، شهدا، مومنان از امام آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای دام ظله الشریف و ایران به خاطر تمامی حمایت‌های معنوی، سیاسی و مالی در تمامی زمینه‌ها تشكر می‌كنم. این افتخاری برای ایران است كه در برابر همه جهان به آن افتخار می‌كند، بنابراین این امت تنها نیست بلكه ما فاكتورهای قدرت زیادی داریم.

دبیركل حزب الله لبنان دوره جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریكا را خطرناك‌ترین دوره دانست و افزود: خطرناك‌ترین دوره‌ای كه پشت سر گذاشتیم دوره بوش بود. ما از این دوره گذر كردیم و امروز اسرائیل و آمریكا در وضعیت بدی قرار گرفته‌اند و چرا آمریكایی‌ها از طرح سپر موشكی در اروپا صرف نظر كردند؟ زیرا آنها فهمیدند كه ایران با موشك‌های خود تهدیدی نیست. بلكه آنها از مشكلات مالی به علت بحران اقتصادی رنج می‌برند.

دبیركل حزب‌الله لبنان با اشاره به فشارهای بین‌المللی برای برسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی روابط با این رژیم گفت: هیچ كس حق ندارد این رژیم را برسمیت بشناسد؛ عادی‌سازی روابط و تعامل با آن حرام است.

سید حسن نصرالله گفت امروز روز جهانی است كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تأسیس نظام اسلامی، سقوط نظامی شاهنشاهی و تغییر سفارت اسرائیل برای نخستین بار در جهان به سفارت فلسطین، اعلام شد.

وی افزود: روز قدس از مهمترین مسائل و میراث گرانقدر و عظیم امام خمینی(ره) است زیرا روز قدس و آنچه از مقدسات اسلامی و مسیحی در آن است در معرض تهدید و خطر است، روز قدس روز فلسطینیان در قدس و دیگر مناطق جهان است، روز غزه، روز مقاومت فلسطینی، عربی و اسلامی و روز تمامی مبارزان و پایداران در مقابل طرح اسرائیلی است، روزی است كه یادآور مسئولیت اسلامی، دینی و انسانی امت است.

نصرالله همچنین گفت: ای برادران مسئله اساسی در روز قدس پیش از هر عنوان دیگری، موضع‌گیری در برابر اشغالگر صهیونیست است كه سرزمین فلسطین و سرزمین عربی ما در "جولان " و "كفرشوبا " به اشغال درآورده است، موضع‌گیری در مقابل رژیمی است كه بر اساس این اشغالگری و غصب اراضی تأسیس شده است، ما موضع روشن و اصل ثابتی داریم كه دائما و به رغم اختلاف دیدگاه در روز قدس آنرا بیان می‌كنیم زیرا حق، حق است باید گفته شود و باطل باطل است باید با آن مقابله شود ما می‌گوئیم كه فلسطین از دریا تا رودخانه ملك امت و ملت فلسطین است و صهیونیست‌ها هیچ حقی در این سرزمین ندارند و حاضر هستند در این مورد با استناد به كتب آسمانی و تا كتاب مقدس و عهد قدیم و استناد به سیره عقلاء مباحثه كنند.

وی در ادامه گفت: ما از لحاظ قرآن و احادیث اسلامی اعتراف می‌كنیم كه خداوند به ابراهیم وعده داد كه به نسل او سرزمین مقدس را اعطا كند و ما منكر این نیستیم اما وقتی به قرآن، عهد قدیم و وقایع تاریخی مراجعه می‌كنیم، می‌بینیم كه خداوند به نسل ابراهیم وعده سرزمین مقدس را وعده داد و بخش بزرگی از اعراب از نسل ابراهیم علیه السلام هستند.

دبیر‌كل حزب‌الله لبنان افزود: جنایتكاران قاتلی كه انبیاء را كشتند و كسانیكه در زمین فساد كردند به قدس وعده داده نشده بودند تا بگوئیم كه این وعده پس گرفته شد، ما از همین جا از مجتمع سید الشهداء كه پیكرهای شهدای ما را در آغوش خود گرفته است، اصول و مبادئ خود را اعلام می‌كنیم كه اولا فلسطین تاریخی از آن ملت فلسطین و امت است و دوم اینكه هیچ كس اعم از فلسطینی، عربی، مسلمان و مسیحی حق ندارد از یك وجب از خاك فلسطین و یا حرف واحدی از نام فلسطین چشم‌پوشی كند.

وی گفت: رژیم صهیونیستی كه بر سرزمین فلسطین تأسیس شده است، غاصب، تجاوزگر، غده سرطانی، غیرقانونی و نامشروع است و هیچ كس حق ندارد این رژیم را برسمیت بشناسد؛ عادی‌سازی روابط و تعامل با آن حرام است، همه مسلمانان بر این اصل اجماع دارند و با تغییر زمان و شرایط تغییر نخواهد كرد.

وی افزود: برخی‌ها می‌گویند كه در شرایط كنونی ما از آزادسازی فلسطین عاجز هستیم و نمی‌توانیم كاری انجام دهیم، از جنگ، مقاومت و انتفاضه عاجز هستیم اما ما مجبور نیستیم در برابر دشمن تسلیم شویم و برای او چك پادشاهی و سلطه قانونی بر امورمان امضا كنیم، هیچ كس نمی‌تواند این را به ما تحمیل كند این موضع امت است، این امت ماست كه جهانیان بیش از 60 سال است كه امت را برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل تحت فشار قرار داده‌اند اما نتوانستند این را بر ما تحمیل كنند و حتی كشورهائی كه توافقنامه با اسرائیل امضا كرده‌اند، نتوانستند ملت خود را به این امر متقاعد كنند.

نصرالله اضافه كرد: این امر ممكنی است كه ما اسرائیل را به رسمیت نشناسیم و معاهدات صلح امضا نكینم، ما امروز عاجز و ضعیف نیستیم و به نمایندگی از طرف شما می‌گویم كه ما به عنوان بخشی از این امت، الهی به ماه، روز و شب‌های تو سوگند می‌خورم كه ما هرگز اسرائیل را برسمیت نمی‌شناسیم و روابط خود با اسرائیل را عادی‌ نخواهیم كرد و در برابر اسرائیل تسلیم نخواهیم شد حتی اگر همه جهانیان آنرا برسمیت بشناسند، ایمان و اعتقاد ما همچنان بر این خواهد بود كه اسرائیل غده سرطانی است كه باید از بین برود.

وی در ادامه گفت: این لبنان است، كشوری كه از زمان تأسیس در شرایط دشواری بسر می‌برد، گذشته از اشغالگری‌ها، جنگ‌ها و صف‌بندی‌ها ساختار آن پیچیده و اوضاع آن دشوار است، این لبنان است كه مشكلاتی دارد اما امتیاز به اسرائیل نداده است نه لبنان مردمی و نه لبنان رسمی، تا به این لحظه لبنان از نقطه‌ای و یا وجبی از خاك خود برای اسرائیل چشم‌پوشی نكرده است، بله تلاش‌های ناقص صورت گرفت كه به سرعت ناكام ماند و آن توافقنامه 17 می بود، ما نمی‌خواهیم تسلیم شویم، ممكن است برای آزادسازی تپه‌های "كفرشوبا " جنگ نكنیم اما هرگز از حقوق خود چشم‌پوشی نخواهیم كرد.

دبیركل حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش از موضع كشورهای عربی در حمایت از ملت فلسطین انتقاد كرد و خطاب به آنها گفت: اگر از آنها حمایت نمی‌كنید آنها را به حال خود واگذارید تا با بسیج امكانات و توانمندی‌های خود بیت المقدس را بازپس‌ بگیرند.

سید حسن نصرالله گفت: نظام عربی با مسئولیت‌های اقتصادی، اجتماعی و روابط بین‌المللی خود نیز می‌تواند مقاومت كند چرا كه قانون با آن است.

وی افزود: بنابراین موضوع ربطی به این ندارد كه ما باید بین دو گزینه انتخاب كرده و یا جنگ كنیم و یا تسلیم شویم. گزینه سومی هم وجود دارد و آن هم ایستادگی و مقاومت و تلاش برای قوی‌تر شدن است.

سید حسن نصرالله گفت: وقتی از گزینه‌های پیش رو سخن می‌گوییم، می‌بینیم كه با گزینه مذاكره مواجه هستیم. مسیر مذاكرات در این سال‌ها یك مسیر عقیم بوده كه بسیاری از حقوق در آن گاه مجانی از بین رفته است. امروز "جورج میچل " فرستاده وی‍ژه آمریكا به منطقه به فلسطینی‌ها می‌گوید كه نتوانسته "بنیامین نتانیاهو " نخست وزیر رژیم صهیونیستی را راضی به توقف شهرك‌سازی كند.

وی افزود: دو فرضیه موجود است. اول اینكه دولت اوباما ضعیف است و نمی‌تواند به نتانیاهو فشار وارد كند كه من این مطلب را باور نمی‌كنم. اگر این نظام ناتوان است، آیا شما به این نظام و دولت ناتوان و ضعیف تكیه می‌كنید؟ دولتی كه نمی‌تواند شهرك‌سازی را متوقف كند، چگونه می‌خواهد كمترین حقوق فلسطینیان را به آنها باز گرداند.

دبیركل حزب الله لبنان تصریح كرد: فرضیه دوم كه من قبولش دارم فریبكاری است و این همان مسیر مذاكرات است و گزینه سوم آن چیزی است كه در دهه‌های گذشته از آن سخن می‌گفتند و آن هم اینكه باید اعلام جنگی عربی و گسترده علیه اسرائیل كرد تا بدین ترتیب تمامی كشورها وارد جنگ شوند و تمامی دروازه‌های فلسطین باز شود، هر چند به نظر می‌رسد آن كسی كه نمی‌خواهد بجنگد، سنگ بزرگی را بر می‌دارد.

وی افزود: سوریه از سال 1967 تا امروز جبهه‌ای با اسرائیل باز نكرده است كه این امر به شرایط خاص سوریه باز می‌گردد اما با این حال چیزی كه نباید فراموش كرد این است كه دمشق ظرف این مدت به رغم محاصره، تحریم‌ها، سخت‌ترین شرایط و توطئه‌های بین‌المللی به خصوص در سال‌های اخیر پس از اشغال عراق، حتی از یك وجب از خاك و یك قطره از آب خود صرف نظر نكرده است.

سید حسن نصرالله گفت: در لبنان و هنگامی كه اسرائیل در سال 1982 میلادی به خاك ما حمله كرد، اگر ملت می‌خواست در انتظار ارتش‌ها و كشورهای عربی بماند؛ اسرائیل هنوز هم همه شهرهای لبنان را در اشغال داشت.

وی افزود: گزینه بعدی كه ما پیشنهاد می‌دهیم، مقاومت، پایداری و استقامت مردمی است و سخت‌ترین دهه برای رژیم صهیونیستی همین دهه اخیر بود و این هم فقط و فقط نتیجه عمل به این گزینه بود. مقاومت در لبنان و فلسطین است كه باعث شد اسرائیل از لبنان خارج شود و شكست سختی به ارتش اسرائیل در سال 2000میلادی وارد شد.

دبیركل حزب الله لبنان اظهار داشت: در پی انتفاضه الاقصی در سال 2000 میلادی و جانفشانی فلسطینی‌ها و سپس جنگ سال 2006 لبنان و جنگ غزه پایه‌های نظام صهیونیستی به لرزه درآمد.
وی افزود: من به همه اعراب و مسلمانان می‌گویم این گزینه صحیح است نه به خاطر اینكه در نهایت موفق می‌شود، بلكه به این دلیل كه موفق شده است. ما می‌توانیم خاك خود را با مقاومت پس بگیریم، زیرا در لبنان و غزه این تجربه موفق بوده و تمامی اهداف دشمن با تمامی قدرت آن را با ناكامی مواجه كنیم.

سید حسن نصرالله گفت: من به صراحت به شما می‌گویم كه ما نیازی به باز كردن جبهه‌های جنگ نداریم. من به شما می‌گویم استراتژی صحیح چیست. در لبنان باید از مقاومت كنونی حمایت كرد. ساده‌تر از این نمی‌توانم بگویم كه اگر نمی‌توانید از مقاومت حمایت كنید، دست از آن بردارید. از این ساده‌تر می‌توان استراتژی ارائه داد؟ منظور من از این سخن برخی در لبنان و برخی كشورهای عربی است.

سید حسن نصرالله از كشورهای عربی خواست تا از ملت فلسطین و مقاومت حمایت كنند و به آنها كمك نمایند كه پایدار و باثبات در سرزمین خویش استقامت كنند.

وی از این كشورها خواست كه محاصره ملت فلسطین را بكشنند و خطاب به آنها گفت: اگر به آنها سلاح نمی دهید آنها را به حال خود رها كنید تا سلاح خود را تامین كنند.

دبیركل حزب الله افزود: ایران از فلسطین حمایت می‌كند و رئیس جمهوری ایران در هر صورت به حمایت از فلسطین ادامه خواهد داد.

سید حسن نصرالله تصریح كرد: ملت فلسطین اگر رها شده و محاصره از آن برداشته شده و حمایت شود، پتانسیل و جوانان و مردان و تحمل و اراده و روحیه جهاد و شهادتی دارد كه می‌تواند بیت‌المقدس را برای تمامی امت باز پس‌بگیرد بدون اینكه به ارتش‌های عربی نیاز داشته باشد. این یك افق و گزینه است.

وی گفت: ممكن است برخی بگویند شرایط دشوار است. اسرائیل نیز با مشكلات و شرایط سخت‌تری روبرو است. اسرائیل بعد از سال 2000 و بعد از سال 2006 و پس از جنگ غزه با اسرائیل قبل از آن تفاوت دارد. نباید از اسرائیل ترسید. اسرائیلی‌ها شب و روز سرگرم تمرین و آموزش هستند زیرا ترسیده‌اند.

دبیركل حزب‌الله لبنان تصریح كرد: من افقی برای شما ترسیم كردم. از ملت فلسطین حمایت كنید و نگذارید دل‌مشغولی مالی داشته باشد و ببینید چه خواهند كرد. برخی از رهبران سیاسی در لبنان می‌گویند كه اسرائیل روزی از روزها به لبنان حمله می‌كند و ما نیز با این حرف موافقیم؛ ولی این جنگ را نمی‌خواهیم و نمی‌دانم كه آنها چه بهانه‌ای را برای به راه انداختن جنگی علیه لبنان خواهند تراشد.

وی افزود: اما اگر اسرائیل به لبنان حمله كند ما باید این تهدید را به فرصت تبدیل كنیم. آنها اگر شش تیپ نظامیان خود را نزد ما بفرستد، اگر مقاومت آماده باشد تمامی این نظامیان و در واقع نصف ارتش اسرائیل را نابود كرده و متلاشی می‌كنیم و آینده اسرائیل در این منطقه را از بین می‌بریم.

سید حسن نصرالله گفت: من به شما می‌گویم كه جنگ آینده چهره منطقه را تغییر خواهد داد. برخی می‌پرسند آیا شما سلاح اتمی به دست آورده‌اید؟ من می‌گویم خیر. طبق دستورات شرعی دستیابی به سلاح هسته‌ای برای ما و استفاده از آن حرام است. ما اگر ارتش اسرائیل را نابود كنیم و درهم بشكنیم در واقع به یاری خداوند آینده این رژیم را نابود خواهیم كرد و اگر ارتش اسرائیل در لبنان نابود شود، بعید نیست كه خداوند ما را یاری كرده تا با اتوبوس‌ها و خودروهای خود به بیت‌المقدس برویم.

وی افزود: این یك گزینه علمی، واقعی و عملی است نه صرفا تهدید و رجزخوانی. من در روز قدس از تمامی دولت‌های عربی، اسلامی و ملت‌های آنها می‌خواهم تا به گزینه ممانعت و مقاومت و حمایت از آن پایبند بوده و در برابر اسرائیل سر خم نكرده و رابطه‌ای با آن برقرار نكنند.

دبیركل حزب‌الله با اشاره به حفاری‌های رژیم صهیونیستی در زیر مسجدالاقصی درباره پیامدهای آن هشدار داد و گفت: مسجدالاقصی این روزها هدف توطئه‌ قرار دارد. جماعت اسرائیلی مشغول حفر تونل زیر مسجدالاقصی هستند و خود اسرائیلی‌ها بدین امر اعتراف كرده‌اند. ممكن است روزی از خواب بیدار شده و ببینیم كه مسجدالاقصی ویران شده است. چه كسی از رهبران و ملت‌های مسلمان می‌توانند چنین فاجعه‌ای را تحمل كنند؟ چه كسی می‌تواند ویرانی قبله اول و محل معراج پیامبر را تحمل كند؟

وی افزود: آیا نباید این خطر باعث شود تا كشورهای عربی موضعگیری واضح و صریحی در این زمینه داشته باشند. شایسته نیست كه علمای مسلمانان جمع شده و موضعگیری كرده و سخنان خود را متوجه همه اعم از ملت‌ها و دولت‌ها و ارتش‌ها كرده و به صهیونیست‌ها بگویند كه تعرض به مسجدالاقصی باعث بروز تحولاتی در منطقه می‌شود كه جلوگیری از آن امكان‌پذیر نیست. صهیونیست‌ها باید سخنانی صریح در این زمینه بشنوند تا حفر تونل را متوقف كنند.

سید حسن نصرالله تصریح كرد: دوم، ملت فلسطین هستند. آیا خانواده‌های فلسطینی زیادی نیستند كه در این روزهای ماه رمضان در خیابان‌ها افطار می‌كنند؟ چه اتفاقی باید بیافتد تا ما تحریك شویم؟ باید خانواده‌های فلسطینی ساكن بیت‌المقدس و آوارگان از نظر مالی حمایت شوند.
وی افزود: سوم اینكه روز قدس، روز اعراب است و ما چندین اسیران و مفقود در بین آنها داریم كه "یحیی اسكاف " یكی از آنها است.

دبیركل حزب الله گفت: حقیقت این است كه من قبلا به این موضوع اشاره كرده بودم. من اگر بپرسم آیا می‌دانید "ران آراد " كیست؟ همه پاسخ می‌دهند كه بلی او را می‌شناسیم. اگر بپرسم "گلعاد شالیت " كیست؟ همه می‌دانند. ولی اگر بپرسیم سه اسیر عرب و فلسطینی یا سه اسیر زن، كودك و یا پیر را از میان هشت هزار اسیر نام ببرید، تعداد خیلی كمی هستند كه بتوانند سه نفر را بشمارند. آیا این مظلومیت نیست؟

وی تاكید كرد: روز قدس روزی برای یادآوری این نكته است كه ما از موضوع اسرا دست نخواهیم كشید.

سید حسن نصرالله گفت: همه باید به شكل متحد از لزوم بازگشت آوارگان به سرزمین‌شان سخن بگوییم. همه در لبنان با اسكان دائمی فلسطینیان مخالف بوده و ترس‌هایی دارند. اگر اسكان دائمی فلسطینیان به لبنان تحمیل شود، این یك توطئه علیه فلسطینیان قبل از لبنان و لبنانی‌ها است. اجازه دهید بر روی موضوع حق بازگشت تمركز كنیم.

وی افزود: حقوق مدنی فلسطینیان در لبنان نیز بار دیگر نیاز به تاكید دارد. باید در این زمینه نیز دست به اقداماتی زد در حالیكه مراقب عدم اسكان دائمی فلسطینیان در لبنان نیز بود.

دبیركل حزب‌الله در ادامه سخنان خود به تحولات داخلی لبنان اشاره كرد و گفت: هر كدام از ما به حق قانونی خود عمل كردیم. سعد حریری [نخست وزیر مامور تشكیل دولت] كاری را كرد كه حق قانونی خود می دانست و ما حریری را به خاطر نبود افراد دیگری نظیر وی معرفی نكردیم بلكه می توانستیم هر رهبر سنی دیگری را برای این سمت معرفی كنیم اما این كار را نكردیم زیرا باعث بروز تنش می‌شد و ما این اقدام را از جنبه مثبت آن انجام دادیم و گفتیم كه آماده گفت‌وگو و همكاری هستیم و می‌خواهم بگویم هیچكس قصد ندارد كشور را به تنش بكشاند و هیچ نیازی نیز به این امر نیست؛ زیرا همه شكست می‌خورند.

وی افزود: سخنان مذهبی یك شمشیر دو لبه است و نباید به آن توسل جست. بگذارید امور همین گونه بماند و نخست‌وزیر پس از بازگشت به لبنان مشورت‌های خود را در چارچوب قانون اساسی انجام دهد. مقداری صبر باعث می‌شود تا بتوانیم از این مرحله به سلامت و با مذاكره عبور كنیم.
سیدحسن نصرالله با اشاره به درگیری‌های اخیر در یمن از "علی عبدالله صالح " رئیس جمهوری این كشور خواست تا از جنگ و خونریزی با ملت خود دست بردارد.

دبیركل حزب الله لبنان با اشاره به اینكه خواهان مداخله در امور د اخلی یمن نیست، گفت: رویدادهای كنونی یمن بسیار دردناك است.